Hüseyin Sayın23 Haziran 1988 Uşak doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdim. Şu an Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi’ üzerine yüksek lisans yapmaktayım.

2008 yılından bu yana  pazarlama, reklam, dijital pazarlama, seyahat ve gelişim üzerine blog yazıyorum. Güncel yazılarımı paylaştığım blogum  (www.huseyinsayin.com)  MediaCat Power 100 endeksinde ilk 100 arasında yer almakta.

İş hayatıma İnci GS Yuasa’da “İnci Akü Üniversitelerin İncileri” marka elçiliği programını oluşturarak başladım ve bu süreçte bir yıl kadar “Üniversiteler Marka Elçiliği Koordinasyon Sorumlusu” olarak görev yaptım. Oluşturduğumuz bu program bu yıl beşinci senesini geride bırakıyor.

İnci GS Yuasa‘da 2011-2016 yılları arasında “Dijital Pazarlama Sorumlusu” 2016-2017 yılları arasında‘Marka ve Dijital Pazarlama Uzmanı’ 2017 Kasım- 2018 Ekim arasında ise “Kıdemli Marka ve Dijital Pazarlama Uzmanı” olarak görev aldım.  Bu süreçte İnci Holding ve bazı grup şirketlerinin dijital çalışmaların temellendirilmesinde ve eylemsel süreçlerin yürütülmesinde de görev aldım. İnci GS Yuasa bünyesinde yürüttüğüm çalışmalar sekiz uluslararası ödüle layık görüldü. Şu an ise Nissan Türkiye Pazarlama İletişim Uzmanı olarak iş hayatına devam ediyorum

Pazarlama üzerine katma değerli fikirlerin paylaşıldığı,” Markaların Konuştuğu” en etkin platformlardan biri olan BrandTalks’da  üç yıl boyunca pazarlama üzerine yazılar yazdım ve geliştirici ekibi arasında yer aldım. 2015 Ocak ayından itibaren ise Türkiye Bilardo Federasyonu Basın Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım.

Profesyonel Tek Yıldız CMAS Su Altı Dalışçıcısı, Bilardo sporcusu ve AKUT üyesiyim. Müzik dinlemek, adrenalin sporları yapmak, seyahat etmek ve tecrübe edip yeni şeyler keşfetmeyi seviyorum.

Profesyonel iş geçmişime daha detaylı olarak Linkedin profilimden ulaşabilirsiniz

Ödüller

  • Social Media Awards Veri Analitiği Ödülleri Otomotiv Yan Sanayi Gümüş Ödülü- (İnci Akü)
  • IMA (Interactive Media Awards) Üretim Kategorisi “Sınıfının En İyisi” Ödülü – (İnci Akü)
  • W³ Awards Üretim Kategorisi “En İyi Web Sitesi” ve  Tüm Kategorilerde “En İyi Ana Sayfa” – (İnci Akü)
  • Davey Awards Üretim Kategorisi “En İyi Web Sitesi” Gümüş  Ödülü – (İnci Akü)
  • Mobile Web Awards Üretim Kategorisi “Seçkin Mobil Uygulama” – (İnci Akü)
  • Horizon Interactive Awards En İyi Web Sitesi Bronz Ödülü ve En İyi Kurumsal Blog Bronz ödülü (İnci Akü)
  • İnci Holding/İNCİVAK Cevdet İnci Teşvik Ödülleri – Hizmet Kategorisi 1.’lik Ödülü
  • The Steive Awards – ‘Talep Yaratmada Yılın Programı’ Altın Ödül
  • The Steive Awards – ‘Teşvikli Yönetim Çözümleri’ Altın Ödül

Sevgiler,

Hüseyin